Městský stadion v Dobrušce

Areál v pohledu od Opočna Všesportovní areál TJ Dobruška se nachází na okraji města hned vedle silničního obchvatu, směrem na obec Mělčany. Krásné prostředí, od okolí oddělené stromy a lesem, nabízí tři hřiště standartních rozměrů, dvě travnaté a jedno hlinitopísčité, a čtyři plochy na malou kopanou. Jsou zde také dva tenisové kurty, antukové hřiště na nohejbal s tréninkovou stěnou, atletický ovál a vybavení pro skok daleký, vysoký, hod koulí a oštěpem.

[ Areál-pohled směr Mělčany ] - [ Areál-pohled směr Dobruška ] - [ Areál-pohled směr Rychnov ]

Hlavní hrací plocha

Hlavní hřiště Hlavní hrací plochou je hřiště uprostřed atletického areálu. Od dvou hlavních zastřešených tribun a okolních stupňovitých terasek s místy na stání ho dělí škvárová atletická dráha. Podél delší strany blíže k tribunám vede rozběhová dráha s pískovým doskočištěm pro skok daleký, na protější straně stojí plexisklové lavičky pro obě mužstva. Za jednou z bran se nachází oplocený sektor pro hod kladivem, za druhou pak rozběh pro oštěpaře, koulařský sektor a část pro skok vysoký s umělým povrchem špičkové kvality. Pravidelně zavlažovaný a sekaný trávník je na velmi vysoké úrovni a patří k nejlepším v širokém okolí. Hned vedle hlavního hřiště jsou též renovované kabiny se zázemím pro hráče, umývárnami a záchody. Pro diváky je zde k dispozici stánek s občerstvením.

[ Pohled na hlavní hřiště ] - [ Kabiny pro hráče ]

Druhá travnatá hrací plocha

slouží jako tréninkové hřiště, konají se zde i zápasy za horších povětrnostních podmínek. Díky písčitějšímu podkladu totiž lépe odvádí vodu, proto je zde například v deštívém počasí tvrdší a stabilnější podklad, než nabízí hlavní hrací plocha. Od hlavní silnice je hřiště odděleno vysokými sítěmi.

[ Hřiště na nohejbal ] - [ Tréninková stěna ] - [ Zadní část hřiště s bezpečnostními sítěmi ]

Hlinitopísčitá hrací plocha

Pískové hřiště Třetí hrací plocha je nově vybudované hlinitopísčité hřiště. Nabízí mnohem lepší povrch než tradiční škvárová hřiště a je osvětlováno šesti páry halogenových lamp a je proto ideální pro použití v zimě nebo v extrémních povětrnostních podmínkách, kdy jsou obě travnatá hřiště mimo provoz. V dohledné době se dokončí budování nové zastřešené haly s tvrdým povrchem, která se nachází vedle tohoto hřiště.

[ Konstrukce kryté haly ]

Okolí areálu

je tvořeno ze zadní strany lesem se stezkami pro pěší, kde lze vytyčit mnoho tras a okruhů pro běhání. Po tréninku je možno využít gril s posezením, otužilým je k dispozici i krytý bazének s vodou ze studně. Regeneraci usnadňuje blízkost krytého bazénu, jehož součástí je i sauna, posilovna, restaurace a koupaliště.

[ Tenisové kurty ] - [ Bazének se studenou vodou ]

 
copyright © TJ Dobruška. All rights reserved
webdesign da-buben, powered by Foxo, s.r.o., programmed by midEurope consulting, s.r.o.