Výsledky

Sezóna:

sobota, 12.6.2010 - Jaroměř : muži A

Na poslední kolo nařídila STK změny termínů některých utkání.

Rozhodnutí STK - změny termínů dle SŘ čl. 30:

A2A2501 Lázně Bělohrad - Kostelec n. O. se hraje v sobotu 12. 6. 2010 v 17.00 hodin,

A2A2502 Jaroměř - Dobruška se hraje v sobotu 12. 6. 2010 v 17.00 hodin,

A3A2504 Milíčeves - Sobotka se hraje v sobotu 12. 6. 2010 v 17.00 hodin,

A3A2505 Hlušice - Železnice se hraje v sobotu 12. 6. 2010 v 17.00 hodin.

Dle ustanovení SŘ fotbalu čl. 36, odst. 1 se všechna utkání, hraná v termínu sobota 12. 6. 2010 v 17.00., hrají bez čekací doby. Jedná se utkání 1. A třídy mužů, 1. B třídy sk. A mužů a 1. B třídy sk. B mužů.

Celler - předseda STK

Průměrná známka: 1.00
(hlasovalo: 1 lidí)
Jak se vám líbil tento zápas?
nejlepší
1

2

3

4

5
nejhorší

sobota, 5.6.2010 - muži A 2 : 1 Chlumec n. C.

Branky: Zilvar A., Hájek

Průměrná známka: 3.71
(hlasovalo: 7 lidí)
Jak se vám líbil tento zápas?
nejlepší
1

2

3

4

5
nejhorší

sobota, 22.5.2010 - muži A 5 : 0 Roudnice

Branky: Hájek 2, Danč R., Zrzavý, Malý V.

Průměrná známka: 3.67
(hlasovalo: 3 lidí)
Jak se vám líbil tento zápas?
nejlepší
1

2

3

4

5
nejhorší

sobota, 15.5.2010 - Trutnov B 1 : 3 muži A

Dobruška vítězství v Trutnově odnesla těžkým zraněním svého hráče Jiřího Effenberka.

Milan Mikušík, trenér TJ Dobruška: „Byl to typický zápas na umělé trávě s řadou nepřesností. Trvalo nám delší dobu než jsme se terénu, na který nejsme zvyklí, přizpůsobili. Do přestávky jsme si vytvořili více šancí než náš soupeř. Z nich jsme proměnili pouze dvě. Navíc Marcel Hájek v dobré pozici přestřelil branku a pak domácí obránce odvracel míč z brankové čáry. Ve druhé půli se Trutnovu podařilo snížit z pokutového kopu nařízeného za faul. My jsme však během tří minut opět utekli na dvoubrankový rozdíl. Závěr zápasu jsme kontrolovali a dovedli ho do zaslouženého vítězného konce. Stínem utkání bylo zranění našeho stopera Jiřího Effenberka. Po kontaktu se soupeřem došlo ke tříštivé zlomenině nosu. Přejeme Jirkovi brzké uzdravení.“

Branky: Finger z penalty – Hájek 2, A.Zilvar

Poločas: 0:2

Průměrná známka: 5.00
(hlasovalo: 1 lidí)
Jak se vám líbil tento zápas?
nejlepší
1

2

3

4

5
nejhorší

sobota, 8.5.2010 - muži A 4 : 0 Hořice

Branky: Hájek 2, Hašek, Zrzavý

Průměrná známka: 5.00
(hlasovalo: 1 lidí)
Jak se vám líbil tento zápas?
nejlepší
1

2

3

4

5
nejhorší

sobota, 1.5.2010 - Kratonohy 2 : 2 muži A

Branky: 21. pen. a 42. Franc - 38. 75. pen Hájek

Sestava Kratonohy: Vaněk - Sadílek, Šikl, Samek, Beran - Hamák, Franc, Mikolanda, Tomášek (68. Červenka) - Nun, Kříž

Sestava TJ Dobruška: Šrámek - Jarkovský, Horák, T. Zilvar, Šotola - Dostál, Zrzavý, Alt (65. Macek), A. Zilvar (70. R. Danč) – Hašek (60. Effenberk), Hájek.

ČK: 60. Horák.

Milan Mikušík, trenér TJ Dobruška: „Musím uznat, že do přestávky byly lepší Kratonohy, po změně stran zase my. Jsem rád, že jsme vybojovali bod v zápase, v němž jsme dvakrát dotahovali jednogólovou ztrátu. Půl hodiny před koncem jsme přišli o vyloučeného zkušeného stopera Horáka. V oslabení jsme paradoxně byli lepším týmem. Po zásluze jsme se dočkali vyrovnávacího gólu. Musím vyzdvihnout výkon brankáře Šrámka, který nás několikrát skutečně podržel. Konečná dělba bodů byla spravedlivá.“

Průměrná známka: 3.00
(hlasovalo: 2 lidí)
Jak se vám líbil tento zápas?
nejlepší
1

2

3

4

5
nejhorší

sobota, 24.4.2010 - muži A 0 : 0 Červený Kostelec

Dobruška – Č. Kostelec 0:0

Souboj na jaře nejúspěšnějších týmů v I. A třídě neměl vítěze. Hosty před utkáním v Dobrušce zdobila v letošních bilance tří vítězství a dvou remíz. Obrana Červeného Kostelce dirigovaná ligovými zkušenostmi protřelým Havlíčkem v pěti odehraných kolech inkasovala pouze dvakrát (skóre 7:2). Dobruška letos zaváhala pouze jednou při jarní premiéře v Kostelci nad Orlicí (1:1). Její jarní střelecká potence je výrazně vyšší (skóre 16:4), jenže proti dobře organizované hře se její obávané útočné duo Hájek – Hašek prosazovalo stěží.

Milan Mikušík, trenér TJ Dobruška: „V nepříliš divácky pohledném utkání se hráči útápěli v množství osobních soubojů. Zápas přinesl minimum šancí. My jsme si vytvořili čtyři příležitosti ke skórování, hosté jedinou. Červený Kostelec k nám přijel se zřetelnou taktikou odvézt si bod, ale se mu podařilo. Remíza byla zasloužená.“

Rozhodčí: Šmolka. ŽK: 1:2. Diváků: 180.

TJ Dobruška: Šrámek - Jarkovský, Horák, T. Zilvar, Šotola - Dostál, Zrzavý, Alt, A. Zilvar (74. Macek) – Hašek (87. Slánský), Hájek.

Průměrná známka: 3.33
(hlasovalo: 3 lidí)
Jak se vám líbil tento zápas?
nejlepší
1

2

3

4

5
nejhorší

sobota, 17.4.2010 - Libčany 0 : 2 muži A

Sestavy:

Libčany: Tošovský - Kocián, Černý, Pospíšil, Neppl, Svoboda, Zahradník, Bína, Semerád, Adlaf R. (77.Schejbal), Pavelka

Dobruška: Šrámek - Effenberk (42.Macek), Jarkovský, Zilvar T. (87.Šotola), Zrzavý, Hašek, Dostál, Hájek (46.Alt), Zilvar A., Horák, Danč (84.Hubáček)

ŽK: Adlaf R., Kocián - Effenberk, Danč, Zilvar T., Horák

Rozhodčí: Samko, Tryzna, Vítek

Diváků: 150

Domácí začali s velkým respektem, který byl první půlhodinu na jejich hře hodně znát, hosté v této fázi zcela ovládali hru a vytvořili si i některé šance. V šesté minutě prosvištěl nebezpečně centrovaný míč podél libčanské brankové čáry. Ve 20.minutě se nepovedlo Tošovskému správně načasovat vyběhnutí, v brance za něho však zaskočili obránci, kteří střelu Tomáše Zilvara odvrátili mimo tyče. I o pět minut později stejný hráč Tošovského překonal, ovšem jeho hlavička se od břevna odrazila těsně před brankovu čáru. Ve 28.minutě libčanští z první vážnější akce mohli jít do vedení. Před Šrámkem se zčistajasna objevil samotný Neppl, ale míč tak dlouho zpracovával, až mu ho hostující obránci ukopli. Ve 33.minutě z osmnácti metrů napřáhl ke střele Svoboda, Šrámek však byl připraven. Další skvělá možnost domácích přišla minutu před koncem první půle. Na hranici brankového území se míč dostal k Bínovi, Šrámek se zapomněl u levé tyče, ovšem bodlo domácího hráče postrádalo přesnost.

Druhá půle byla věrnou kopií poločasu prvního. Dobrušský Macek nejprve vystrašil domácí příznivce střelou přes Tošovského svatyni. V 52.minutě netrefil stejnou branku Hašek. V 57.minutě opět dobíhající Hašek nevyužil zaváhání Tošovského, jenž neudržel v ruce míč po lehké střele a dostal se s míčem mimo hřiště. V 63.minutě se hosté zaslouženě dočkali prvního gólu. Po chybě libčanské obrany se za jejich zády ocitl samotný Radek Danč a se štěstím prostřelil Tošovského - 0:1. Domácí pak sice zařadili vyšší převodový stupeň a hru vyrovnali, ale do gólové šance je zkušená Dobruška nepouštěla. Hosté několikrát vyrazili do rychlých brejků a v 78.minutě jim tato taktika vyšla. Hašek svůj únik proměnil a dal výsledku konečnou podobu - 0:2. Libčany mohly aspoň snížit dvě minuty před koncem, přímý kop z hranice šestnáctky však našel pouze náruč Šrámka.

Průměrná známka: 3.25
(hlasovalo: 4 lidí)
Jak se vám líbil tento zápas?
nejlepší
1

2

3

4

5
nejhorší

středa, 14.4.2010 - muži A 3 : 2 Lázně Bělohrad

Fakta a sestavy

Branky: 10. T. Zilvar, 65. Hašek, 84. Hájek – 23. a 48. Rychecký.

Rozhodčí: Rožnovský – Hofman, Tryzna.

Hráno bez karet. Diváků: 200.

TJ Dobruška: Šrámek - Jarkovský, Horák, T. Zilvar, Effenberk - Dostál, Zrzavý (66. Macek), Alt (90. Šotola), A. Zilvar – Hašek (85. R. Danč), Hájek.

FK Lázně Bělohrad: Čížek – Marek, Nezbeda, Černý, Dytrych – Šrám, Loner, Blažek (83. Bičiště), L. Jezbera – Rychecký, D. Jezbera.

Průběh zápasu:

Jak hosté rychle ztratili na jaře vedení v tabulce, tak stejně rychle mohli ztratit i zápas v Dobrušce. Nad vodou je však držely vynikající zákroky gólmana Čížka. Strážce svatyně během úvodní dvacetiminutovky dvakrát skvěle přečetl hru a včasným vyběhnutím mimo pokutové území zmařil velké šance domácích kanonýrů Haška a Hájka, kteří se ocitli za lázeňskou obranou. Potřetí čaroval při Haškově střele z bezprostřední blízkosti. Čížek byl krátký pouze na střelu T. Zilvara po rohovém kopu, která v 9. min. poslala dobrušský kolektiv do vedení – 1:0.

Proslulé rčení, že fotbal nemá logiku, se naplnilo ve 22. minutě. Namísto toho, aby domácí vedli 4:0, rázem bylo vyrovnáno. Dobrušské obraně pláchl Rychecký a tváří v tvář brankáři Šrámkovi nezaváhal – 1:1. Inkasovaný gól zacloumal sebejistotou hráčů v domácích zadních řadách. Za čtyři minuty totiž nabídli Rycheckému možnost dát si gólové repete. Jenže osamocený lázeňský rychlík před Šrámkem tentokrát v koncovce zaváhal - zamířil nad branku. V závěru úvodního poločasu mohl Dobrušce vrátit vedení Hašek. Hlavou šikovně přehodil Čížka, ale míč o půl metru minul levou tyč bělohradské branky. Pak domácí příznivce vystrašila chyba v rozehrávce váhajícího Alta, ale vyrovnaný stav vydržel do přestávky.

Měnil se však brzy po návratu hráčů na trávník. Lepší vstup do druhé půle měli tentokrát hosté. Po rohovém kopu nadvakrát dorážel míč Rychecký a brankář Šrámek už střelu nedokázal vytěsnit mimo tři tyče – 1:2. Domácí tým se nevzdal. Vytvořil si tlak, který s sebou přinesl i šance. Jako první neuspěl Hájek, po něm hlavičkoval těsně vedle T. Zilvar. Až v 65. min. u postranní čáry zabojoval Dostál, nacentroval před branku, kde Hájek pustil míč Haškovi a ten se bez přípravy trefil náramně – 2:2.

Namlsaným dobrušským fotbalistům remíza viditelně nestačila a dál hosty tlačili na jeho polovinu. Další Haškův volej byl obránci zblokován. Pak A. Zilvar našel střílenou přihrávkou Hájka, ale ten mířil jen do gólmana. Za chvíli Hájek prodloužil na Haška, ale obránci stačili míč uklidit do bezpečí. Rozhodnutí přišlo šest minut před koncem. K exekuci trestného kopu ze třiceti metrů se postavil domácí kapitán Hájek. Vystřelil a míč na mokrém terénu těsně před padajícím Čížkem skočil. Bezmocný strážce svatyně Lázní Bělohrad jej už jen stačil tečovat, ale cestě do sítě už zabránit nedokázal – 3:2.

Hlasy po utkání

Milan Mikušík, trenér TJ Dobruška: „Představil se u nás skutečně kvalitní soupeř. Snažili jsme si nátlakovou hrou vytvářet šance, což se nám dařilo. V koncovce jsme však uspěli jen jednou. Soupeř hrozil rychlým přechodem do útoku. Zaskočila nás vyrovnávací branka. Po přestávce se soupeř dokonce ujal dokonce vedení. Cením si na našem týmu, že se dokázal zvednout. Závěrečnou půlhodinu jsme zabrali na plné obrátky a hosty zatlačili. V posledních minutách se nám zásluhou nezměrné bojovnosti podařilo vývoj střetnutí zvrátit. Vítězství jsme si vzhledem k diametrálnímu rozdílu v počtu vytvořených brankových šancí rozhodně zasloužili.“

Vladimír Zajíček, trenér FK Lázně Bělohrad: „K vidění byl fotbal solidní úrovně s vysokým nasazením na obou stranách. V úvodní čtvrthodině měli domácí převahu, kterou vyjádřili vedoucí brankou. Jejich další možnosti skvěle pochytal Čížek. Následně se hra vyrovnala a s ní i skóre, když samostatný únik proměnil Rychecký. Závěr poločasu měl oboustranně vysoké tempo. Začátek druhého dějství patřil tentokrát našim barvám. Po rohu nás do vedení poslal opět Rychecký. Snažili jsme se utkání kontrolovat, což se nám vcelku dařilo. Domácí volili dlouhé nakopávané míče na dvojici nebezpečných útočníku Hašek - Hájek. Vyrovnání přišlo po nedohrané situaci z naší strany u pomezní čáry. Následoval centrovaný míč, který z voleje fantasticky trefil Hašek. Zápas se rozhodoval v samotném závěru. Šest minut před koncem hosté strhli vítězství na svoji stranu z trestného kopu. Míč nečekaným odskokem zaskočil jinak fantastického Čížka. Naše mužstvo podalo bojovný výkon, bohužel štěstěna přála domácím. Zápasy vyrovnaných soupeřů často rozhodují maličkosti, což se potvrdilo i v Dobrušce.“

videa a více o utkání na stránkách: www.tjdobruska.wbs.cz

Průměrná známka: 1.71
(hlasovalo: 7 lidí)
Jak se vám líbil tento zápas?
nejlepší
1

2

3

4

5
nejhorší

sobota, 10.4.2010 - muži A 6 : 1 Dvůr Králové B

Branky: 18. a 53. Hašek, 13. Zrzavý, 17. Hájek, 72. vlastní, 90. Macek - 67. Urban

Rozhodčí: Hron - Vít, Špáta

ŽK: 1:0 (Hašek)

Diváků: 130

TJ Dobruška: Šrámek - Jarkovský, Horák (70. O. Slánský), T. Zilvar, Effenberk - Dostál, Zrzavý (83. V. Malý), Alt, A. Zilvar (77. Hubáček)- Hašek (67. Macek), Hájek.

Dvůr Králové B: Daniel - Pícha, Hruška, Macek, Němeček (68. Klust) - Bartoníček, Urban, Fejk, Řežábek, Řehák, Otradovský (46. Jukl).

Nejdůležitější okamžiky zápasu:

6´ - A. Hašek zahrává přímý kop po faulu na J. Alta, míč je zdí tečován a končí na tyči

13´ - M. Hájek střílí z hranice šestnáctky, brankář dvora vyráží a J. Zrzavý doráží – GÓL 1:0

17´ - po pravém křídle unikl M. Dostál, poslal do vápna střílený centr, který M. Hájek posílá z voleje do šibenice !!! – GÓL 2:0

18´ - M. Hájek posílá dlouhý pas na A. Haška, ten si poradí se dvěma obránci a z hranice vápna nekompromisně zakončuje pod břevno – GÓL 3:0

33´ - individuální průnik M. Dostála po pravé straně, chybí jen lepší zakončení resp. přihrávka na lépe postaveného spoluhráče

35´ - individuální akce M. Hájka přes několik hráčů Dvora, přihrává před branku, bohužel ve vápně chybí spoluhráči

53´ - po standardce M. Hájka (centr do šestnáctky), zakončuje hlavou na malém vápně nikým nehlídaný A. Hašek – GÓL 4:0

67´ - hosté korigují z přímého kopu – GÓL 1:4, po zaváhání gólmana M. Šrámka

71´ - M. Hájek centruje do vápna a dezorientovaný obránce Dvora si hlavou dává vlastní GÓL 5:1

81´ - T. Jarkovský střílí ze 30 metrů, gólman Dvora s námahou vyráží na roh

85´ - po pěkné kombinační akci střílí z hranice šestnáctky střídající V. Malý, gólman dvora opět výborným zákrokem vyráží na další roh

90´ - M. Hájek rychle vhazuje aut, M. Dostál sám před brankářem střílí do něj a střídající J. Macek doráží do opuštěné branky – GÓL 6:1

rohy 5-4, ŽK 1:0, ČK 0:0

Průměrná známka: 2.00
(hlasovalo: 4 lidí)
Jak se vám líbil tento zápas?
nejlepší
1

2

3

4

5
nejhorší

neděle, 4.4.2010 - Vrchlabí 0 : 4 muži A

Branky: Effenberk 16´, Zilvar T. 29´, Hájek 67´ z pen., 75´

ČK: Marks jakub 69´ (Vrchlabí)

Vrchlabí: Šulc Michal - Votoček David, Zajíc Jan, Marks Jabub (69´- ČK), Plecháč Jan, Krucík Michal, Zajíc Antonín, Fink Jan, Pokorný Vladimír, Kraus Ondřej, Sommer Aleš,

Náhradníci: Horák Pavel, Nejedlý Jan, Jirsa Dominik, Stejný Michal

TJ Dobruška: Šrámek Milan - Horák Miroslav (71´ Slánský Jan) - Zilvar A., Effenberk Jiří, Šotola Filip - Dostál Michal, Zrzavý Jan (68´ Macek Jan), Zilvar Tomáš, Alt Jan - Hájek Marcel (78´ Hubáček) , Hašek Aleš (54´ Danč Radek)

Náhradnici: Malý Martin - do hry nezasáhl

Rychnovský deník:

Vrchlabští fotbalisté v sedmi duelech na vlastním trávníku nepoznali hořkost porážky. Ke čtyřem vítězstvím přidali před vlastním publikem a tři remízy. Jako první se podařilo dobýt vrchlabskou tvrz až Dobrušce. Střelecky se prosadila především ze standardních situací, z nichž dosáhla tří gólů. V tabulce ji dělí od lídra jediný bod.

Milan Mikušík, trenér TJ Dobruška: „Utkání jsme režírovali od úvodního do závěrečného hvizdu. Do přestávky jsme si vypracovali šest gólovek, ale proměnili pouze dvě. Po změně stran jsme zvýšili na 3:0 z pokutového kopu po faulu na Hájka. Pak byl po druhé žluté kartě vyloučen řečnící Marks a my jsme zápas v poklidu dohráli. Zaměřili jsme se na defenzivu a využívali jsme každou příležitost k brejkům. Dosáhli jsme zcela zaslouženého vítězství, vždyť domácí hráči na naši branku nevyslali ani jednu střelu a dokonce nezahrávali ani jeden rohový kop. Doufám, že se zlepšenou hrou budeme prezentovat na domácím hřišti proti rozjetým svěřencům zkušeného trenéra Čeňka Cellera.“

Rezerva Dvora Králové na jaře vyhrála v Jaroměři 4:2 a nyní deklasovala vedoucí Lázně Bělohrad 5:1.

(six)

Průměrná známka: 1.57
(hlasovalo: 7 lidí)
Jak se vám líbil tento zápas?
nejlepší
1

2

3

4

5
nejhorší

sobota, 27.3.2010 - Kostelec n O. 1 : 1 muži A

Rozpačitý jarní rozjezd ambiciózní Dobrušky a podruhé na jaře bodující Kostelec nad Orlicí, jenž nedávno vyměnil trenéra – to jsou překvapivá základní fakta z jediného okresního derby Rychnovska v krajské I. A třídě. Dobrušští se netají tím, že by poprvé ve stoleté historii klubu chtěli nakouknout do nejvyšší krajské soutěže. Podzim rozehráli nadějně, ale letošní mistrovská premiéra se jim nepovedla. V Kostelci toho příliš nepředvedli. Domácí kouč Plašil nechal pokrýt zdvojeným bráněním Hájka. Útočník se zkušenostmi z ligových a divizních trávníků sice byl u rozhodujících okamžiků zápasu (penaltového zákroku, gólu a nastřeleného břevna), ale na poctivě bojující kostelecké hráče to stejně nestačilo.

Kostelec n. O. – Dobruška 1:1

V úvodní čtvrthodině měli mírně navrch domácí fotbalisté. V 5. min. mohl otevřít skóre zápasu Karnas, ale netrefil míč ideálně. V 18. min. vystihl nepřesnou rozehrávku Kostelce Adam Zilvar a měl před sebou odkrytý prostor. Před brankou mazácky naznačil střelu a přihrál lépe postavenému Hájkovi, jehož při zasekávačce stáhl na zem gólman Dušek. Nařízenou penaltu sám postižený proměnil – 1:0. Do přestávky byli v prostoru před brankou aktivnější domácí hráči. Šrámek hlavičkoval nad, Pinkasova tečovaná střela mířila mimo tři tyče, Karnas hlavičkoval Malému do náruče a Řehákův ostrý pokus z trestného kopu vyrazil strážce dobrušské svatyně s námahou na roh.

Po změně stran zvedla diváky na tribuně ze sedadel rušná 65. minuta. Nejprve Hašek po Hájkově dlouhém pasu dělovkou zatřásl břevnem kostelecké svatyně, vzápětí po rychlém brejku unikal hostující obraně Švandrlík, ale nebezpečnou situaci vyřešil brankář Malý. Po chvíli si na druhé straně oddychl Dušek, když s námahou dosáhl na překvapivý Altův lob. O dělbě bodů rozhodla přímočará akce Kosteleckých středem hřiště, kterou nekompromisně zakončil Kvasnička – 1:1. Závěrečná desetiminutovka přinesla jedinou vážnější šanci – po centru Hájka z brankové čáry hlavičkoval Hašek, Dušek se za míčem jen bezmocně ohlédl, ale ten těsně přeletěl levý horní roh branky. Konečná remíza byla naprosto spravedlivá.

Branky: 74. Kvasnička – 18. Hájek z pen. ŽK: 3:6.

FC Kostelec n. O.: Dušek – Jiroušek, Klapal, Hodač, Merta - Mlynář, Pinkas (27. Kvasnička), Řehák, Šrámek (76. Kozel) – Švandrlík (90. Mitana), Karnas.

TJ Dobruška: Malý – Jarkovský, Horák, T. Zilvar, Šotola – Dostál, Effenberk (70. Zrzavý), Alt, A. Zilvar (80. Macek) – Hašek, Hájek.

(six)

Průměrná známka: 2.82
(hlasovalo: 11 lidí)
Jak se vám líbil tento zápas?
nejlepší
1

2

3

4

5
nejhorší
 
copyright © TJ Dobruška. All rights reserved
webdesign da-buben, powered by Foxo, s.r.o., programmed by midEurope consulting, s.r.o.