Gullit Cup 2003

Gullitův pohár kořistí Holanďanů

Dobruška - Vítězství na mezinárodním fotbalovém turnaji Gullit bar Cup v Dobrušce vybojovalo nizozemské mužstvo RKSV Altior Ter Aar z Nizozemska. Celek z partnerského města Dobrušky tak na místním hřišti zopakoval triumf z loňského roku, kdy si domů odvezl "Jedenáctiletý pohár" nazvaný podle délky vzájemné spolupráce obou měst - Dobrušky a Ter Aaru.

Holanďané nevstoupili do turnaje příliš přesvědčivě. Zápas s mužstvem FC Domašín opouštějícím rychnovský okresní přebor zvítězili zásluhou jediné branky, která padla po velké hrubce domašínských stoperů. V úvodním utkání turnaje se v souboji rezerv Dobrušky a Přepych radovali domácí fotbalisté (2:0). Závěr souboje o třetí místo zvládli lépe přepyšští fotbalisté, když otočili nepříznivý vývoj dvěma slepenými brankami na 2:1. Také finálový zápas přinesl dramatickou podívanou. Rozhodčí Kamil Rašek odpískal na každé straně po jedné penaltě. Do vedení šli hosté ze země tulipánů, ale domácí béčko kontrovalo zásluhou úspěšné střely Čížka ze značky pokutového kopu. Po přestávce šli do domácí Dobrušští do vedení zásluhopu přesného zásahu Lemfelda, ale hráči Altioru prokázali pevné nervy a dokázali vyrovnat.

Další branku v normální hrací době už diváci neviděli a tak o vítězi turnaje musel rozhodnout penaltový rozstřel. Zatímco hostující střelci byli stoprocentně úspěšní, domácí zklamali. Holandský gólman zneškodnil střely Čížka i Fialy. Jediným úspěšným exekutorem Dobrušky byl Petera. Holanďané tak mohli oslavit zisk poháru, který symbolicky měl ve svém názvu jméno nizozemského mistra Evropy z roku 1988 Ruuda Gullita. Podle svého fotbalového idolu pojmenoval svůj sportovní bar v Dobrušce bývalý trenér prvoligových fotbalistů SK Hradec Králové Milan Petřík, který do turnaje věnoval hodnotné ceny.

Výsledky turnaje Gullit bar Cup:

TJ Dobruška B - SK Přepychy B 2:0
FC Domašín - RKSV Altior Ter Aar 0:1

Utkání o 3. místo: SK Přepychy B - FC Domašín 2:1
Finále: TJ Dobruška B - RKSV Altior Ter Aar 2:2, pen. 4:1

(six)

 
copyright © TJ Dobruška. All rights reserved
webdesign da-buben, powered by Foxo, s.r.o., programmed by midEurope consulting, s.r.o.