Výsledky

Sezóna:

sobota, 27.3.2010 - Kostelec n O. 1 : 1 muži A

Rozpačitý jarní rozjezd ambiciózní Dobrušky a podruhé na jaře bodující Kostelec nad Orlicí, jenž nedávno vyměnil trenéra – to jsou překvapivá základní fakta z jediného okresního derby Rychnovska v krajské I. A třídě. Dobrušští se netají tím, že by poprvé ve stoleté historii klubu chtěli nakouknout do nejvyšší krajské soutěže. Podzim rozehráli nadějně, ale letošní mistrovská premiéra se jim nepovedla. V Kostelci toho příliš nepředvedli. Domácí kouč Plašil nechal pokrýt zdvojeným bráněním Hájka. Útočník se zkušenostmi z ligových a divizních trávníků sice byl u rozhodujících okamžiků zápasu (penaltového zákroku, gólu a nastřeleného břevna), ale na poctivě bojující kostelecké hráče to stejně nestačilo.

Kostelec n. O. – Dobruška 1:1

V úvodní čtvrthodině měli mírně navrch domácí fotbalisté. V 5. min. mohl otevřít skóre zápasu Karnas, ale netrefil míč ideálně. V 18. min. vystihl nepřesnou rozehrávku Kostelce Adam Zilvar a měl před sebou odkrytý prostor. Před brankou mazácky naznačil střelu a přihrál lépe postavenému Hájkovi, jehož při zasekávačce stáhl na zem gólman Dušek. Nařízenou penaltu sám postižený proměnil – 1:0. Do přestávky byli v prostoru před brankou aktivnější domácí hráči. Šrámek hlavičkoval nad, Pinkasova tečovaná střela mířila mimo tři tyče, Karnas hlavičkoval Malému do náruče a Řehákův ostrý pokus z trestného kopu vyrazil strážce dobrušské svatyně s námahou na roh.

Po změně stran zvedla diváky na tribuně ze sedadel rušná 65. minuta. Nejprve Hašek po Hájkově dlouhém pasu dělovkou zatřásl břevnem kostelecké svatyně, vzápětí po rychlém brejku unikal hostující obraně Švandrlík, ale nebezpečnou situaci vyřešil brankář Malý. Po chvíli si na druhé straně oddychl Dušek, když s námahou dosáhl na překvapivý Altův lob. O dělbě bodů rozhodla přímočará akce Kosteleckých středem hřiště, kterou nekompromisně zakončil Kvasnička – 1:1. Závěrečná desetiminutovka přinesla jedinou vážnější šanci – po centru Hájka z brankové čáry hlavičkoval Hašek, Dušek se za míčem jen bezmocně ohlédl, ale ten těsně přeletěl levý horní roh branky. Konečná remíza byla naprosto spravedlivá.

Branky: 74. Kvasnička – 18. Hájek z pen. ŽK: 3:6.

FC Kostelec n. O.: Dušek – Jiroušek, Klapal, Hodač, Merta - Mlynář, Pinkas (27. Kvasnička), Řehák, Šrámek (76. Kozel) – Švandrlík (90. Mitana), Karnas.

TJ Dobruška: Malý – Jarkovský, Horák, T. Zilvar, Šotola – Dostál, Effenberk (70. Zrzavý), Alt, A. Zilvar (80. Macek) – Hašek, Hájek.

(six)

Průměrná známka: 2.82
(hlasovalo: 11 lidí)
Jak se vám líbil tento zápas?
nejlepší
1

2

3

4

5
nejhorší
 
copyright © TJ Dobruška. All rights reserved
webdesign da-buben, powered by Foxo, s.r.o., programmed by midEurope consulting, s.r.o.