středa, 14.4.2010 - muži A 3 : 2 Lázně Bělohrad

Branky: 10. T. Zilvar, 65. Hašek, 84. Hájek – 23. a 48. Rychecký.

Hráno bez karet. Diváků: 200.

TJ Dobruška: Šrámek - Jarkovský, Horák, T. Zilvar, Effenberk - Dostál, Zrzavý (66. Macek), Alt (90. Šotola), A. Zilvar – Hašek (85. R. Danč), Hájek.

FK Lázně Bělohrad: Čížek – Marek, Nezbeda, Černý, Dytrych – Šrám, Loner, Blažek (83. Bičiště), L. Jezbera – Rychecký, D. Jezbera.

Průběh zápasu:

Jak hosté rychle ztratili na jaře vedení v tabulce, tak stejně rychle mohli ztratit i zápas v Dobrušce. Nad vodou je však držely vynikající zákroky gólmana Čížka. Strážce svatyně během úvodní dvacetiminutovky dvakrát skvěle přečetl hru a včasným vyběhnutím mimo pokutové území zmařil velké šance domácích kanonýrů Haška a Hájka, kteří se ocitli za lázeňskou obranou. Potřetí čaroval při Haškově střele z bezprostřední blízkosti. Čížek byl krátký pouze na střelu T. Zilvara po rohovém kopu, která v 9. min. poslala dobrušský kolektiv do vedení – 1:0.

Proslulé rčení, že fotbal nemá logiku, se naplnilo ve 22. minutě. Namísto toho, aby domácí vedli 4:0, rázem bylo vyrovnáno. Dobrušské obraně pláchl Rychecký a tváří v tvář brankáři Šrámkovi nezaváhal – 1:1. Inkasovaný gól zacloumal sebejistotou hráčů v domácích zadních řadách. Za čtyři minuty totiž nabídli Rycheckému možnost dát si gólové repete. Jenže osamocený lázeňský rychlík před Šrámkem tentokrát v koncovce zaváhal - zamířil nad branku. V závěru úvodního poločasu mohl Dobrušce vrátit vedení Hašek. Hlavou šikovně přehodil Čížka, ale míč o půl metru minul levou tyč bělohradské branky. Pak domácí příznivce vystrašila chyba v rozehrávce váhajícího Alta, ale vyrovnaný stav vydržel do přestávky.

Měnil se však brzy po návratu hráčů na trávník. Lepší vstup do druhé půle měli tentokrát hosté. Po rohovém kopu nadvakrát dorážel míč Rychecký a brankář Šrámek už střelu nedokázal vytěsnit mimo tři tyče – 1:2. Domácí tým se nevzdal. Vytvořil si tlak, který s sebou přinesl i šance. Jako první neuspěl Hájek, po něm hlavičkoval těsně vedle T. Zilvar. Až v 65. min. u postranní čáry zabojoval Dostál, nacentroval před branku, kde Hájek pustil míč Haškovi a ten se bez přípravy trefil náramně – 2:2.

Namlsaným dobrušským fotbalistům remíza viditelně nestačila a dál hosty tlačili na jeho polovinu. Další Haškův volej byl obránci zblokován. Pak A. Zilvar našel střílenou přihrávkou Hájka, ale ten mířil jen do gólmana. Za chvíli Hájek prodloužil na Haška, ale obránci stačili míč uklidit do bezpečí. Rozhodnutí přišlo šest minut před koncem. K exekuci trestného kopu ze třiceti metrů se postavil domácí kapitán Hájek. Vystřelil a míč na mokrém terénu těsně před padajícím Čížkem skočil. Bezmocný strážce svatyně Lázní Bělohrad jej už jen stačil tečovat, ale cestě do sítě už zabránit nedokázal – 3:2.

Hlasy po utkání

Milan Mikušík, trenér TJ Dobruška: „Představil se u nás skutečně kvalitní soupeř. Snažili jsme si nátlakovou hrou vytvářet šance, což se nám dařilo. V koncovce jsme však uspěli jen jednou. Soupeř hrozil rychlým přechodem do útoku. Zaskočila nás vyrovnávací branka. Po přestávce se soupeř dokonce ujal dokonce vedení. Cením si na našem týmu, že se dokázal zvednout. Závěrečnou půlhodinu jsme zabrali na plné obrátky a hosty zatlačili. V posledních minutách se nám zásluhou nezměrné bojovnosti podařilo vývoj střetnutí zvrátit. Vítězství jsme si vzhledem k diametrálnímu rozdílu v počtu vytvořených brankových šancí rozhodně zasloužili.“

Vladimír Zajíček, trenér FK Lázně Bělohrad: „K vidění byl fotbal solidní úrovně s vysokým nasazením na obou stranách. V úvodní čtvrthodině měli domácí převahu, kterou vyjádřili vedoucí brankou. Jejich další možnosti skvěle pochytal Čížek. Následně se hra vyrovnala a s ní i skóre, když samostatný únik proměnil Rychecký. Závěr poločasu měl oboustranně vysoké tempo. Začátek druhého dějství patřil tentokrát našim barvám. Po rohu nás do vedení poslal opět Rychecký. Snažili jsme se utkání kontrolovat, což se nám vcelku dařilo. Domácí volili dlouhé nakopávané míče na dvojici nebezpečných útočníku Hašek - Hájek. Vyrovnání přišlo po nedohrané situaci z naší strany u pomezní čáry. Následoval centrovaný míč, který z voleje fantasticky trefil Hašek. Zápas se rozhodoval v samotném závěru. Šest minut před koncem hosté strhli vítězství na svoji stranu z trestného kopu. Míč nečekaným odskokem zaskočil jinak fantastického Čížka. Naše mužstvo podalo bojovný výkon, bohužel štěstěna přála domácím. Zápasy vyrovnaných soupeřů často rozhodují maličkosti, což se potvrdilo i v Dobrušce.“