sobota, 17.4.2010 - Libčany 0 : 2 muži A

Libčany: Tošovský - Kocián, Černý, Pospíšil, Neppl, Svoboda, Zahradník, Bína, Semerád, Adlaf R. (77.Schejbal), Pavelka

Dobruška: Šrámek - Effenberk (42.Macek), Jarkovský, Zilvar T. (87.Šotola), Zrzavý, Hašek, Dostál, Hájek (46.Alt), Zilvar A., Horák, Danč (84.Hubáček)

ŽK: Adlaf R., Kocián - Effenberk, Danč, Zilvar T., Horák

Rozhodčí: Samko, Tryzna, Vítek

Diváků: 150

Domácí začali s velkým respektem, který byl první půlhodinu na jejich hře hodně znát, hosté v této fázi zcela ovládali hru a vytvořili si i některé šance. V šesté minutě prosvištěl nebezpečně centrovaný míč podél libčanské brankové čáry. Ve 20.minutě se nepovedlo Tošovskému správně načasovat vyběhnutí, v brance za něho však zaskočili obránci, kteří střelu Tomáše Zilvara odvrátili mimo tyče. I o pět minut později stejný hráč Tošovského překonal, ovšem jeho hlavička se od břevna odrazila těsně před brankovu čáru. Ve 28.minutě libčanští z první vážnější akce mohli jít do vedení. Před Šrámkem se zčistajasna objevil samotný Neppl, ale míč tak dlouho zpracovával, až mu ho hostující obránci ukopli. Ve 33.minutě z osmnácti metrů napřáhl ke střele Svoboda, Šrámek však byl připraven. Další skvělá možnost domácích přišla minutu před koncem první půle. Na hranici brankového území se míč dostal k Bínovi, Šrámek se zapomněl u levé tyče, ovšem bodlo domácího hráče postrádalo přesnost.

Druhá půle byla věrnou kopií poločasu prvního. Dobrušský Macek nejprve vystrašil domácí příznivce střelou přes Tošovského svatyni. V 52.minutě netrefil stejnou branku Hašek. V 57.minutě opět dobíhající Hašek nevyužil zaváhání Tošovského, jenž neudržel v ruce míč po lehké střele a dostal se s míčem mimo hřiště. V 63.minutě se hosté zaslouženě dočkali prvního gólu. Po chybě libčanské obrany se za jejich zády ocitl samotný Radek Danč a se štěstím prostřelil Tošovského - 0:1. Domácí pak sice zařadili vyšší převodový stupeň a hru vyrovnali, ale do gólové šance je zkušená Dobruška nepouštěla. Hosté několikrát vyrazili do rychlých brejků a v 78.minutě jim tato taktika vyšla. Hašek svůj únik proměnil a dal výsledku konečnou podobu - 0:2. Libčany mohly aspoň snížit dvě minuty před koncem, přímý kop z hranice šestnáctky však našel pouze náruč Šrámka.